Tel:
+421 915 967 950
+421 901 777 281

LUCIDUM s.r.o.
Rázusova 1 040 01 Košice

Diagnostika

je ako všetko čo je v živote skutočne hodnotné, náročná a tak trochu zahalená tajomstvom. Predpokladá presnú a úplnú znalosť všetkých bodov na našom tele, do ktorých sa premietajú naše vnútorné orgány a ich jednotlivé časti. Ďalej predpokladá veľkú citlivosť a nesmierne sústredenie terapeuta. Vtedy je exaktná a dokonale neomylná.

Na našom tele existujú totiž mapy orgánov. Sú to akupunktúrne body, do ktorých naše orgány signalizujú svoju poruchu. Popísal ich doktor Rheinhold Voll v päťdesiatich rokoch minulého storočia, kedy jeho súčasník Ing. Muller zostrojil jemný a citlivý merací pristroj na meranie elektromagnetických potenciálov v jednotlivých akupunktúrnych bodoch. Tieto merania sú vyjadrené v mikroampéroch.

Tak vznikol nový medicínsky fenomén, ktorý spolu so započatím výroby nosod /viď "Liečba"/ v Nemecku pri jeho dostatočnom využití mohol už vtedy a doteraz naďalej môže ušetriť nespočetné bolesti a utrpenia chorým, pretože umožňuje včasnú diagnostiku počínajúceho ochorenia, ktoré je často ešte v štádiu latencie. Tak je možné týmto presným meraním v akupunktúrnych dráhach, ktoré sú popísané v prednáške "Celostná liečba", zistiť vnútorný dôvod takých symptómov ako je napr. ekzém a iné alergické ochorenia, ale aj dôvod degeneratívnych a autoimunitných ochorení ako je záťaž ťažkými kovmi na dráhe väzivovej degenerácie, dôvod ženskej nepolodnosti, atď. V tejto dobe, keď sa výskyt civilizačných chorôb v populácii neustále zvyšuje, je možnosť tejto presnej , rýchlej a neinvazívnej diagnostiky skutočným dobrodením.

Keďže diagnostika bez liečby by bola len polovičnou výhrou, je spojená s následnou špecifickou liečbou, ktorá je popisovaná ďalej a ktorá bola v poslednej dobe doplnená novými ,veľmi účinnými prostriedkami brzdiacimi biologické starnutie pacientov /effecive anti -ageing/, medzi iným napr. prostriedkom na zvyšovanie tvorby vlastných kmeňových buniek v kostnej dreni a účinnými antioxidantami na ochranu buniek pred voľnými radikálmi /Cell-millieu Medicine/.